Вас вітає Череський ЗДО "Калина"

Вас вітає Череський ЗДО "Калина"
Ласкаво просимо до нашого садочка!

вівторок, 1 січня 2019 р.

ШАНОВНІ БАТЬКИ! КАРАНТИН – ЦЕ НЕ КАНІКУЛИ!

 

ШАНОВНІ БАТЬКИ! КАРАНТИН – ЦЕ НЕ КАНІКУЛИ!

З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 закликаємо свідомо відноситися до протиепідемічних заходів та утриматися від відвідування громадських місць та місць з великим скупченням людей, в тому числі дитячих та спортивних майданчиків! Не наражайте на небезпеку життя та здоров’я Вашої дитини!

НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ МОЖНА БУДЕ ТРИМАТИ АУДІО ТА ВІДЕОЗВ'ЯЗОК З ВИХОВАТЕЛЯМИ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ВИХОВАНЦІВ В МЕСЕНДЖЕРАХ, VIBER, WHATSAPP, ЕЛЕКТРОННОЮ ПОШТОЮ

ШАНОВНІ БАТЬКИ! ВСІ ПОСИЛАННЯ АКТИВНІ, ВАМ НЕОБХІДНО ЛИШЕ НАТИСНУТИ НА ПІДКРЕСЛЕННЯ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ:

Ютуб канал "З любов'ю до дітей"

Ютуб канал "Цікава наука"

Музеї України просто неба

Національний музей природознавства

Художники – дітям


Слухайте казки народів світу, озвучені відомими українцями

До кожної казки цього проєкту є ілюстрації, які зробили Женя Гайдамака і Маша Фоя. Ці картинки можна завантажити та розмалювати разом з дитиною.

Розвиваючі ігри з малюками

Сайт «Розвивайка» (для дітей 3-4 років)http://www.kidmade.com.ua/ukr/article/rozvivajuchi-igri-dlja-ditej-vid-3-do-4-rokiv.html

Увага! До відома батьків наших вихованців!

З початку 2021 року Череський ЗДО "Калина" розпочинає свою роботу з 18.01.2021 р. Чекаємо наших вихованців! 

Під час прийому дітей до садка, обов'язковим є скринінг температури тіла дитини.

Не забувайте дотримуватись умов карантину та мати при собі засоби захисту (маски, рукавички).

Без мови рідної ніяк не можна!

 

Без мови рідної ніяк не можна!

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Без знання рідної мови обійтися ніяк не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

21 лютого святкується Міжнародний день рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

Міжнародний день рідної мови був встановлений з метою вшанування пам'яті загиблих захисників бенгальської мови в Республіці Бангладеш, де 21 лютого 1952 року з нечуваною жорстокістю розстріляли студентів-демонстрантів.

Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила, що щорічно, починаючи з лютого 2000 року, відзначатиметься Міжнародний день рідної мови.

Відзначенням цього дня ЮНЕСКО хотіло привернути світову прогресивну спільноту до безправного становища багатьох поневолених народів, у яких гнобителі намагаються відібрати рідну мову. Проте саме вона є основною ознакою нації, бо формує національний менталітет, є живим свідком історії народу, зберігає його культурні здобутки, є визначальним чинником життя людини і суспільства.

Зараз у світі люди говорять на 6 000 мов, і приблизно половина з них під загрозою зникнення.

Втрата мови — то втрата самобутності. З метою захисту мов та задоволення мовних інтересів національних меншин Рада Європи розробила та прийняла Європейську Хартію регіональних мов або мов національних меншин, яка ратифікована Верховною Радою України 15 травня 2003 року.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, аматері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. 

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте,розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! 

Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються у Череському закладі дошкільної освіти "Калина"

 

Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які  навчаються у Череському закладі дошкільної освіти "Калина" 

 Заклад дошкільної освіти "Калина" села Череш Чернівецького району  Чернівецької області має ліцензований обсяг кількості осіб, які можуть  виховуватися у закладі – 35 вихованців. 

  

 У ЗДО "Калина" фактично виховуються станом на 01.01.2020 року - 52  вихованців:  

- в молодшій дошкільній групі- 19 дітей; 

- в старшій дошкільній групі- 24 дітей; 

- в групі з короткотривалим перебуванням дітей - 9 дітей.

 

Станом на 01.01.2021 року - 42  вихованців:  

- в молодшій дошкільній групі- 17 дітей; 

- в старшій дошкільній групі- 16 дітей; 

- в групі з короткотривалим перебуванням дітей - 9 дітей.