- Новини
- Наш садочок
- Історія закладу
- Прозорість та інформаційна відкритість
- Напрямки роботи
- Організація харчування
- Впровадження системи НАССР
- Безпека життєдіяльності
- Робота під час карантину
- Дистанційна освіта
- Запобігання COVID-19
- Сторінка для батьків
- Галерея
- Участь у конкурсах
- Корисні посилання
- Протидія булінгу
- Цивільний Захист
- Св"ята та розваги
вівторок, 23 червня 2020 р.
ПОРАДИ БАТЬКАМ
четвер, 11 червня 2020 р.
ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ: Документи для прийому дитини до закладу дошкільної освіти
- заява батьків про приймання;
- копія свідоцтва про народження дитини та копія паспорта одного з батьків;
- документ, який засвідчує пільгову категорію;
- медична довідка про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати ЗДО;
- довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення свідоцтво про народження.
- до закладів (груп) компенсуючого типу
- в інклюзивні групи.
- педіатр
- або сімейний лікар.
- показаннями, обґрунтованими письмово в Історії розвитку дитини (форма № 112/о)
- поінформованої згоди батьків.
- вакцинацію
- ревакцинацію
- туберкулінові проби.
КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ "ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО КОРОНАВІРУС ТА НЕ СІЯТИ ПАНІКУ."
Консультація для батьків
Як говорити з дітьми про коронавірус та не сіяти паніку.
Коронавірус – найгучніший інфопривід цього року. Про нього багато говорять, але при цьому про нього мало знають, а нестача інформації закономірно призводить до паніки. Захистити дошкільну родину від страхівта хвороб цілком реально: необхідно говорити з вихованцями про COVID-19 та пояснювати, як себе вберегти.
Ця стаття допоможе розплутати клубок складних запитань: навіщо та як саме розказувати дітям про епідемію коронавірусу? Використовуючи наукові дані та практичні вправи!
Як говорити здітьми?
Говорити з дітьми на серйозні теми не завжди просто. Утім, уникати їх теж не варто, інакше діти залишаться зі своїми страхами віч-на-віч. І це може перетворитися на справжню катастрофу! Саме тому єдиний вихід – почати говорити!
1. Оберіть комфортний простір та час, коли можете приділити дітям усю свою увагу. Переконайтеся, що ви спокійні, не втомлені і не поспішаєте. Важливо присвятити першій розмові принаймні годину, бажано, у першій половині дня, аби школярі мали змогу все обдумати та пізніше поставити додаткові запитання.
2. Бесіду варто почати з відкритого запитання про те, що діти знають про коронавірус та що відчувають у зв’язку з цим.
3. Не відкидайте і не знецінюйте побоювання та занепокоєння дітей, адже будь-які почуття – це нормально, вони важливі, їх варто озвучувати.
4. Натомість повідомте факти, які дозволять протистояти можливій дезінформації (особливо щодо рівня ризику) та поясніть, звідки походить ваша інформація.
5. Дозвольте дітям вести розмову: очікуйте складнихзапитань, але не ініціюйте їх, аби не перевантажувати інформацією.
6. Наголосіть, що продовжити бесіду можна у будь-який час, зауважте, що ви відкриті до розмови віч-на-віч.
7. Потрібно бути готовими до того, що однієї розмови буде недостатньо. Новідані про коронавірус з'являються ледь не щодня, тож варто обговорювати їх із дітьми, адже саме вимаєте бути джерелом перевіреної інформації.
8. Зберігайте спокійний, упевнений і переконливий тон.
9. Будьте чесні, але дотримуйтеся відповідних меж. Не бійтеся говорити про власні почуття, діти все одно відчувають приховане занепокоєння. Будьте щирими – і діти відповідатимуть взаємністю.
Про що варто розповісти?
Аби не поширювати фейкову інформацію, варто довіряти лише перевіреним джерелам, одне з яких – Всесвітня організація охорони здоров’я.
Що таке «коронавірус COVID-19»?
«Коронавірус» є збірною назвою для різних вірусів, але кожен штам (популяція схожих мікроорганізмів) має окрему назву. Назву отримав завдяки своїй будові - шипи та відростки вірусу візуально схожі на «корону».
Які симптоми зараження коронавірусом COVID-19?
За симптоматикою коронавірус схожий на грип: у хворих спостерігається підвищення температури та кашель У край рідко: задишка чи пневмонія.
На скільки небезпечним COVID-19 є для дітей?
«Випадки захворювання у дітей – у край рідкісні», – повідомляє доктор медичних наук Х. Коді Мейсснер, начальник відділу дитячих інфекційних хвороб Медичної школи університету Тафтс.
Чи можуть домашні тварини бути носями коронавірусу COVID-19?
ВООЗ повідомляє, що досі не зафіксовано жодного випадку інфікування домашніх тварин коронавірусом COVID-19. Дієві поради для розмови з дітьми про коронавірус:
1. Повідомляйте просту інформацію, оперуючи фактами. Зосереджуйтеся на позитивних повідомленнях: в абсолютній більшості випадків хворі одужують, багато хто має легкі симптоми хвороби, в Україні на 25 березня зафіксовано лише….випадок захворювання тощо.
2. Запропонуйте дітям розглядати епідемію коронавірусу як привід виробити корисні звички: гігієна рук, правильна поведінка при кашлі, «рукостискання» ліктями замість долонь, часте провітрювання та вологе прибирання приміщення тощо.
3. Наголошуйте на тому, що весь світ працює над створенням вакцини та шукає нові методи лікування. А лікарі готові допомогти. Якщо діти турбуються про бабусь, дідусів чи інших людей, сфокусуйте їхню увагу на тому, якими люблячими та турботливими дітьми вони є, та продовжуйте транслювати позитивні повідомлення про кваліфіковану медичну допомогу і світову підтримку.
4. Використайте дискусію як можливість разом дізнатись і вивчити нове: як наш організм проистоїть вірусам; як різні симптоми захворювання є ознакою того, що наш організм працює над одужанням та «загартовується»; як віруси змушують науковців шукати нові методи лікування.
5. Поясніть дітям, що цей вірус не характерний для однієї країни чи групи людей, тож їхня задача – бути пильними супергероями та одразу припиняти будь-які расистські забобони.
Профілактичні дії.
Розкажіть дітям про профілактику інфікування та поширення коронавірусу, запропоновану Міністерством охорони здоров’я України.
Повідомте дітям, що миття рук – один із найголовніших способів убезпечити себе відкоронавірусу та інших хвороб. Критично важливим є дотримання наведених нижче інструкцій (їх можна роздрукувати та повісити вдома).
Періодичність миття рук:
• після повернення з вулиці додому;
• до, під час і після приготування їжі;
• до і після догляду за хворим;
• після кашляння, чхання, видування носа;
• після відвідування туалету;
• після контакту з тваринами.
Інструкція з тривалості миття рук та дотримання правильної процедури:
Кмітливість дітей часто недооцінюють, умисно чи не свідомо обмежуючи їх в інформації. Гра з м’ячиком «передай роль інформатора іншому» – не діє в надважливих питаннях здоров’я. Говоріть із дітьми про коронавірус та піклуйтесь одне про одного!
Автор: Денисова Людмила Едуардівна
Консультація для батьків Що потрібно додавати до чаю, аби вберегти легені від коронавірусу
Консультація для батьків
Що потрібно додавати до чаю, аби вберегти легені від коронавірусу
Аби укріпити імунітет за захиститися від коронавірусу, лікарі радять пити більше рідини. А який напій буде особливо корисним? Спеціалісти роз’яснюють: куркума – потужний суперфуд, який не лише укріплює імунну систему, але й здатен захищати легені від фіброзів, онкології, алергічної астми, хронічної обструктивної хвороби легень. Тому найкращий напій у період епідемії – це чай із куркумою.
Окрім напою, цю спецію варто активно додавати до різних страв – пюре, супів, тушкованих овочів чи грибів.
Порошок куркуми корисно пити курсами. Щодня слід випивати 1 ч.ложку порошку куркуми, розмішаний у склянці теплої води. Найкраще пити таку воду перед сном. Тривалість прийому – 1 місяць, після чого роблять перерву ще на 1 місяць. У цьому випадку куркума буде ефективно чистити печінку, а також захищати організмі відтоксинів. У тому числі й отрути, якою послаблюю наш організм патогенні віруси, бактерії.
середа, 10 червня 2020 р.
Поради батькам під час карантину: Як зробити карантин цікавим
В матеріалі подано варіанти для батьків як провести час з дітьми на карантині весело і не нудно.Як правильно організувати навчання та відпочинок? Чим займатися під час карантину з дітьми, а також занотовано про основні правила під час епідемії яких варто дотримуватись ВСІМ!
Шановні батьки!
Як правильно організувати навчання та відпочинок під час карантину?
Чим краще займатися з дітьми під час карантину?
Як зробити карантин веселим для дітей?
Спільні ігри допоможуть вам стати ближче один до одного, а це є важливо! Грайте, та не забувайте про здоров’я власної дитини, дотримуйтесь протиепідемічних заходів!
• Влаштувати домашній книжковий клуб і запросити друзів сусідів на його відкриття;
• Дізнатися історію міста, в якому живеш (батьки чи дідусь з бабусею мають допомогти);
• Грати в ігри на рахунок, додавання і віднімання;
• Навчитися готувати нову страву
• Навчитися азам фінансової грамотності (як планувати покупки, рахувати решту, накопичити на щось);
• Самому зробити музичний інструмент (наприклад, калімбу);
• Грати в настільні ігри, які підвищують грамотність і тренують математичні здібності.
Влаштувати маскарад і вбиратися в костюми різних персонажів;
• Розіграти улюблену казку;
• Побудувати чарівний будинок і населити його жителями;
• Шукати скарб за підказками, захованими в схованках.
• Зробити своїми руками намиста і сережки з бісеру;
• Навчитися шити;
• Придумати, що можна зробити з картонної коробки;
• Зібрати кілька старих речей і придумати з них нову;
• Сісти на ганку чи біля вікна і намалювати те, що бачите (дерева, квіти тощо);
Малювати пальчиковими фарбами, олійними фарбами або аквареллю (і від душі перемазатися).
ДЕКІЛЬКА ПОРАД ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ:
• Організуйте сніданок, вранішні гігієнічні процедури, ранкову гімнастику. Це дисциплінує дитину та допоможе зберегти режим.
• Плануйте день разом із дітьми. Розподіляйте час таким чином, щоб робота (читання, виконання завдань і вправ) та відпочинок були в співвідношенні 30-40 хв. занять /15-20хв. відпочинку. Обов'язково слідкуйте, щоб діти не залишалися надовго без активного відпочинку.
• Учіть дітей плануванню: на аркуші паперу записуйте обов'язкові справи, які треба виконати.
• Слідкуйте за графіком освітнього процесу, не допускайте відставання, адже надолужити прогаяне буде важче.
• Допоможіть вашій дитині, якщо у неї щось не виходить, підтримайте.
• Хваліть дітей за виконану роботу. Діти завжди націлені на конкретний результат.
• Провітрюйте кімнату, створіть умови для активного руху: нехай діти рухаються під музику, танцюють, роблять гімнастичні вправи, дихальну гімнастику.
• Пам'ятайте, що вчителі завжди готові поспілкуватися з вами та вашими дітьми в різний спосіб, надати консультацію чи практичну допомогу.
• Звертайте увагу на домашні завдання як навчальний інструмент до самостійності, а не покарання.
Вірус мине, карантин завершиться. Але спогади, емоції і відчуття залишаться з нашими дітьми!
Та головне, НЕ варто забувати основні правила поведінки під час карантину у зв’язку з епідемією грипу:
1. Намагатись не ходити в гості, не відвідувати громадських місць та уникати великого скупчення людей.
2. Частіше перебувати на свіжому повітрі.
3. Одягатись відповідно до погоди на вулиці та оберігати себе від переохолодження.
4. Частіше провітрювати кімнату.
5. Завжди мити руки з милом.
6. Щоденно їсти свіжі овочі й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.