Вас вітає Череський ЗДО "Калина"

Вас вітає Череський ЗДО "Калина"
Ласкаво просимо до нашого садочка!

вівторок, 23 червня 2020 р.

ПОРАДИ БАТЬКАМ


ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ШКОЛИ
ПОРАДИ БАТЬКАМ

Підготовка дітей до навчання в школі - фундамент для майбутньої успішності. Це відповідальний період в житті не тільки дитини, але і кожного з батьків. Початкова школа є переломним моментом на шляху становлення маленької особистості. Змінюється режим і ритм життя, з'являється відповідальність за свої дії, маленькі, але перші обов'язки. Все це в цілому викликає стрес у дитини, і те, як він з ним впорається, багато в чому залежить від правильної підготовки. Що передбачає готовність до школи? Підготовка дитини до школи складається з трьох компонентів:
 • соціальна — вміння адаптуватися в соціумі; 
• інтелектуальна — базові навички читання, письма, підрахунку;
 • емоційна — готовність дитини бути самостійним і відповідальним.
 У більшості випадків тестується тільки інтелектуальна складова. Комунікативний навичок, а також емоційна готовність залишаються «за бортом». Однак психологи не втомлюються повторювати, що саме соціальна «зрілість» дошкільника обіцяє йому успіх в навчанні. Щоб діти успішно «гризли граніт науки», їм повинно бути в школі емоційнокомфортно. Головна мета початкової школи - навчити дітей рахувати, писати і читати. Виникає логічне запитання: навіщо тоді всьму цьому вчити дитину до 1 класу? Як кажуть педагоги, базові навички складають необхідну основу для їх успішного оволодіння. Не секрет, що різним дітям для запам'ятовування одного і того ж матеріалу потрібен різний час. Шкільна програма орієнтована на середній рівень. Щоб всі дітки вкладалися в заданий темп, необхідна дошкільна підготовка. Наступна складова - вміння дитини спілкуватися, висловлювати свої думки, контактувати з соціумом. Психологи таку підготовку ставлять на перше місце. Малюк, який вміє писати і читати, але погано адаптується в колективі, завжди буде «білою вороною». Ось чому важливо, щоб до школи діти відвідували садки, центри розвитку або гуртки. Тільки перебуваючи в колективі, дитина вчиться вибудовувати відносини і отримує необхідні комунікативні навички. Як батькам підготувати дитину до школи? Багатьох батьків хвилює питання: чи можна підготувати дитину до школи самостійно? Однозначної відповіді психологи і педагоги не дають, тому що чимало прикладів успішних дітей, які навчалися вдома. Однак є великі ризики у розвитку комунікативного досвіду. Відмовлятися повністю від дитячого садка або дошкільного закладу не варто. Навіть батьки з необхідними педагогічними навичками не зможуть замінити дитині спілкування з однолітками. Якщо малюк з якихось причин не відвідує дитячий сад, підготовку необхідно організувати вдома і додатково відвідувати спеціальні курси. Вливати дитини в колектив психологи радять якомога раніше. В ідеалі з 3-4 років. Для початку це можуть бути різні творчі гуртки, трохи пізніше - розвиваючі групи для дошкільнят. Вартість курсів залежить від насиченості програми навчання. Базові інтелектуальні навички допомагають розвивати індивідуальні заняття з репетитором. За допомогою комп'ютерних технологій їх можна проводити онлайн.


Домашні заняття
1. Навчання як гра. Педагоги і психологи рекомендують починати перші заняття в ігровій формі. Не потрібно відразу садити дитину за зошит або за книгу. Рахувати починайте під час прогулянки або гри: «давай порахуємо кубики», «давай дізнаємося, скільки на дереві сидить ворон» та інше. Починати вивчати букви також бажано в звичних побутових ситуаціях, наприклад, під час походу в магазин. Завдання батьків - зацікавити дитину процесом навчання.
2. Міні-уроки. Перші заняття повинні тривати не більше 15 хвилин.
3. Метод пряника. Хвалити дитину потрібно не тільки за правильні відповіді, але і за прагнення вчитися. Заохочуйте і мотивуйте тягу до знань приємними бонусами: «Давай зараз почитаємо і потім подивимося мультик». Ніколи не сваріть і не карайте малюка, якщо він відмовляється читати або у нього щось не виходить.
4. Зміна діяльності​. Важливо пам'ятати, що у дітей надзвичайно рухлива психіка. Всидіти на місці 15-20 хвилин для них складно, не кажучи про те, що і не корисно. Чергуйте заняття з читання чи письма з активними іграми, фізичними навантаженнями, математику з малюванням і т.і.
5. Повторення - мати навчання​. Не переходьте до нового матеріалу, поки малюк не засвоїть попередній. Після початку нових «уроків» повертайтеся до вивченого. Практикуйте повторення не тільки під час уроків. Наприклад, під час прогулянки попросіть дитину згадати таблицю множення.
6. Використовуйте практичні заняття. Діти погано засвоюють матеріал в теорії, тому все нове підкріплюється практикою і візуалізацією. Обирайте книги з яскравими ілюстраціями, використовуйте практичний матеріал.
7. Сучасна школа. Підбирайте навчальний матеріал відповідно до чинної шкільної програми. Уроки математики Підрахунок і елементарні математичні дії розвивають мислення і логіку дітей. Обов'язково необхідно практикувати уроки математики вдома.
Ось поради з організації такого навчання:
 • Починайте рахувати знайомі предмети в ігровій формі: цукерки, фрукти, іграшки. Поступово переходьте на спеціальні картки і рахункові палички.
• Вивчайте прийоми додавання і віднімання на прикладі предметів: 5 яблук + 1 = 6 яблук, 2 цукерки - 1 цукерку = 1 цукерка. Обов'язкова візуалізація.
 • Вивчайте предмети геометрії на прикладі знайомих предметів і під час їх промальовування.
• Перетворіть приклади в захоплюючу гру. Уроки письма У школі діти досить багато пишуть, тому важливо підготувати кисть малюка до навантажень.
• Починайте уроки письма з 5-хвилинних занять, поступово збільшуючи час до 15-20 хвилин.
• Тренуйте кисть за допомогою промальовування предметів спочатку за шаблоном, потім самостійно.
• Розвивайте дрібну моторику з 2 років: ліплення з пластиліну, м'яке тісто, перебирання крупи, вирізання по контуру.
 • Навчання письма починайте з друкованих літер.
• Виконуйте гімнастику для пальців. Уроки читання Вивчення букв і читання - це основа формування словникового запасу дитини, вміння спілкуватися. Тільки тоді можна переходити до вивчення інших предметів, коли малюк навчиться читати.
• Починайте читання з вивчення букв алфавіту: показуйте літери на вивісках, ліпіть їх з пластиліну, промальовуйте.
• Створюйте асоціації з буквами, використовуйте порівняння: Б - будинок, В - вікно.
• Надійно зафіксуйте навчання літери її пошуком.
• Навчайте дитину переказувати прочитаний текст, повторюйте слова героїв, тренуйте пам'ять. Уроки творчості Якщо дитина не відвідує творчі гуртки, необхідно вдома кожен день займатися творчістю.
• Навчіть правильно користуватися фарбами, олівцями, фломастерами, крейдою.
• Купуйте розмальовки.
• Практикуйте малювання, ліплення, аплікацію.
• Навчайте готувати робоче місце і потім його прибирати.
Як підготувати дитину до школи: поради психолога • Розповідайте, які пріоритети він отримає, коли буде школярем: спілкуватиметься з дітьми, стане самостійним, буде «дорослим» та інше.
 • Спілкуйтеся з малюком на тему шкільних років, згадуйте своїх вчителів, читайте шкільні розповіді. Дитина повинна розуміти, що навчання - це обов'язковий етап в її житті.
• Цікавтеся думкою сина або дочки, дозволяйте відстоювати свою точку зору.
 • Грайте в «Школу», програвайте різні моменти: виступ перед дошкою, розповідь вірша, дозвольте дитині бути в ролі вчителя.
 • Привчайте з ранніх років всі розпочаті справи доводити до кінця.
• Привчайте до самостійності в діях і рішеннях.
• Моделюйте конфліктні ситуації і разом знаходьте їх рішення.
Перевірити, наскільки дитина психологічно та інтелектуально готова до школи, можна за допомогою спеціальних педагогічних методик. Їх використовують при тестуванні дошкільнят під час співбесіди. Приклад подібного тесту дивіться на відео.  
  До школи як на свято
Дитина із задоволенням піде до першого класу, якщо його не тільки підготувати, але і налаштувати. Батьки часто припускаються помилок, після чого діти стикаються з розчаруваннями і втратою інтересу до навчання. Як цього уникнути, фахівці CoralFamily підготували схему. Що не робити? 1. Не варто готувати дитину до школи в останнє літо. Не формуйте негативні асоціації з процесом навчання ще до його початку. 2. Не обіцяйте, що школа буде найкращим періодом життя. Нехай малюк сам вирішить. 3. Не передавати своє хвилювання. Дитина читає тривогу і емоційний стан батьків. 4. Не пускайте процес підготовки на самоплив. Перевіряйте і контролюйте готовність, навіть коли дитина відвідувала садок або підготовчі курси. Що робити? 1. Підвищіть статус дитини. Зробіть подію радісною і позитивною. Привітайте з новим етапом життя. 2. Влаштуйте шкільний шопінг. Сходіть разом з дитиною до магазину і купіть все необхідне для школи. Нехай сам вибере собі ранець або пенал. 3. Привчайте до нового режиму за 2-3 тижні до початку навчального року. Будіть та кладіть спати дитину поступово скорочуючи час на 5-10 хвилин від звичного графіка. 4. Промовляємо обов'язки, з якими зіткнеться дитина в школі. Підготовка домашнього завдання або відвідування продовженого дня не повинні бути несподіванкою. 5. Зміцнити імунітет. Свіже повітря, фізичні навантаження, активні ігри і вітаміни - найкращі супутники майбутнього школяра. Почніть підготовку організму за 1,5 місяці до 1 вересня.
Як не втратити інтерес до навячання: 10 порад експертів
 1. Мотивуйте навчання. Діти втрачають інтерес до школи вже приблизно через місяць: пік активності проходить, закінчується період адаптації, з'являється втома. Цікавий відпочинок - дієва мотивація. Наприклад, замість першого уроку з'їздити попити гарячий шоколад або на вихідних відвезіть в луна-парк. Як результат, школяр знову задоволений і підстрибом біжить до школи.
 2. Дозволяйте іноді не ходити до  школи. Діти, як і дорослі, мають потребу в «перепочинку». 2-3 дні позачергового вихідного не змінять успішність, натомість школа не буде «непосильним тягарем». Проведіть вихідний разом за корисним і цікавим заняттям (похід в театр, цирк, в парк). Це буде куди корисніше, ніж малюк на уроках буде придумувати версію, як «проканторіть». 3. Цікавтеся шкільним життям дитини. Частіше відвідуйте уроки, разом готуйте домашні завдання. Створіть довірчі відносини.
4. Не навантажуйте додатковими заняттями. У перші півроку школи першокласник не повинен відвідувати додаткові гуртки і секції, крім спортивних.
5. Не лайте за перші погані оцінки. Підтримуйте школяра в починаннях і не ставте хороші оцінки як першочергове завдання навчання.
6. Допоможіть підтягнутися до «відмінника». Не заганяйте з перших класів дитину до статусу «трієчника». Якщо щось не виходить, приділіть предмету більше уваги, зверніться за допомогою до вчителя або репетитора.
7. Пом'якшуйте шкільний стрес. Не навантажуйте дитину домашніми турботами і обов'язками хоча б в перші місяці навчання. Не сваріть, якщо він забув помити після себе посуд.
8. Час відпочинку. Перерва між заняттями повина бути дві години. Однак це не час для особистого читання або гри за комп'ютером. Час відпочинку школяр повинен проводити на свіжому повітрі за активними іграми.
9. Правильний сон і повноцінне харчування. Режим - основа навчання. Не змушуйте дитину сидіти за уроками понад норму, навіть якщо він щось не встиг зробити. Не можна навчання ставити в пріоритет над сном.
10. Спілкування в колективі. Дозволяйте дитині після уроків залишатися в компанії однокласників. По можливості запрошуйте дітей додому. Спілкування з однолітками необхідно для розвитку і становлення особистості школяра. Якщо у дитини немає друзів і він ні з ким не спілкується, є привід записатися до психолога.

четвер, 11 червня 2020 р.

Консультація для батьків "Батьківська єдність - важливий закон виховання"


ДЛЯ ВАС, БАТЬКИ: Документи для прийому дитини до закладу дошкільної освіти

Шановні батьки!
Документи для прийому дитини до закладу дошкільної освіти

Медичну карту дитини скасовано. Які ж документи мають надавати батьки для прийому їхньої дитини до закладу дошкільної освіти?

Основною формою первинної облікової документації для ведення медичних записів щодо дітей від народження до 17 років є Історія розвитку дитини (форма № 112/о), затв. наказом МОЗ України від28.07.2014 № 527. Цю форму зберігають у закладі охорони здоров’я.

Донедавна чинною була Форма № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)». Та її скасували як таку, що не відповідає законодавству.

Які ж документи мають надати батьки при прийомі їхньої дитини до закладу дошкільної освіти?
Перелік документів для приймання дитини
Прийом дітей до ЗДО здійснює керівник протягом календарного року на підставі таких документів, як:

  • заява батьків про приймання;
  • копія свідоцтва про народження дитини та копія паспорта одного з батьків;
  • документ, який засвідчує пільгову категорію;
  • медична довідка про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати ЗДО;
  • довідка дільничного лікаря про епідеміологічне оточення свідоцтво про народження.
  • до закладів (груп) компенсуючого типу
  • в інклюзивні групи.
  • педіатр
  • або сімейний лікар.
  • показаннями, обґрунтованими письмово в Історії розвитку дитини (форма № 112/о)
  • поінформованої згоди батьків.
  • вакцинацію
  • ревакцинацію
  • туберкулінові проби.

Це виключний перелік документів, визначений пунктом 6 Положення про дошкільний навчальний заклад.
У цьому ж пункті вказано додаткові документи для прийому дітей:
Клінічний протокол
Оскільки до закладів дошкільної освіти приймають дітей віком від 1 року, періодичність медичних оглядів визначена наказом МОЗ України «Про затвердження Клінічного протоколу медичного огляду за здоровою дитиною віком до 3 років» від 20.03.2008 № 149.
За Клінічним протоколом медогляд дітей здійснює лікар, який спостерігає за дитиною за місцем проживання:
Додаткові огляди здорової доношеної дитини віком до 3 років не передбачені. Їх проводять лише за:
Отже
Для відвідування закладу дошкільної освіти достатньо надати довідку від лікаря-педіатра чи сімейного лікаря, яка засвідчує той факт, що дитина здорова.

Якщо дитина має захворювання, то за рішенням одного з батьків у довідці про це може бути відповідний запис. Така інформація потрібна, щоб медична сестра закладу дошкільної освіти володіла необхідною інформацією про стан здоров’я дитини.
Карта профілактичних щеплень
Форма первинної облікової документації № 063/о «Карта профілактичних щеплень», затверджена наказом МОЗ від 10.01.2006 № 1, містить усю необхідну інформацію про:
Форму № 063/о:
заповнюють відповідальні особи закладів охорони здоров’я
ведуть в амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах.

Складено на основі листа,
який МОЗ України адресувало МОН України

КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ "ЯК ГОВОРИТИ З ДІТЬМИ ПРО КОРОНАВІРУС ТА НЕ СІЯТИ ПАНІКУ."

Консультація для батьків

Як говорити з дітьми про коронавірус та не сіяти паніку.

Коронавірус – найгучніший інфопривід цього року. Про нього багато говорять, але при цьому про нього мало знають, а нестача інформації закономірно призводить до паніки. Захистити дошкільну родину від страхівта хвороб цілком реально: необхідно говорити з вихованцями про COVID-19 та пояснювати, як себе вберегти.

Ця стаття допоможе розплутати клубок складних запитань: навіщо та як саме розказувати дітям про епідемію коронавірусу? Використовуючи наукові дані та практичні вправи!

Як говорити здітьми?

Говорити з дітьми на серйозні теми не завжди просто. Утім, уникати їх теж не варто, інакше діти залишаться зі своїми страхами віч-на-віч. І це може перетворитися на справжню катастрофу! Саме тому єдиний вихід – почати говорити!

1. Оберіть комфортний простір та час, коли можете приділити дітям усю свою увагу. Переконайтеся, що ви спокійні, не втомлені і не поспішаєте. Важливо присвятити першій розмові принаймні годину, бажано, у першій половині дня, аби школярі мали змогу все обдумати та пізніше поставити додаткові запитання.

2. Бесіду варто почати з відкритого запитання про те, що діти знають про коронавірус та що відчувають у зв’язку з цим.

3. Не відкидайте і не знецінюйте побоювання та занепокоєння дітей, адже будь-які почуття – це нормально, вони важливі, їх варто озвучувати.

4. Натомість повідомте факти, які дозволять протистояти можливій дезінформації (особливо щодо рівня ризику) та поясніть, звідки походить ваша інформація.

5. Дозвольте дітям вести розмову: очікуйте складнихзапитань, але не ініціюйте їх, аби не перевантажувати інформацією.

6. Наголосіть, що продовжити бесіду можна у будь-який час, зауважте, що ви відкриті до розмови віч-на-віч.

7. Потрібно бути готовими до того, що однієї розмови буде недостатньо. Новідані про коронавірус з'являються ледь не щодня, тож варто обговорювати їх із дітьми, адже саме вимаєте бути джерелом перевіреної інформації.

8. Зберігайте спокійний, упевнений і переконливий тон.

9. Будьте чесні, але дотримуйтеся відповідних меж. Не бійтеся говорити про власні почуття, діти все одно відчувають приховане занепокоєння. Будьте щирими – і діти відповідатимуть взаємністю.

Про що варто розповісти?

Аби не поширювати фейкову інформацію, варто довіряти лише перевіреним джерелам, одне з яких – Всесвітня організація охорони здоров’я.

Що таке «коронавірус COVID-19»?

«Коронавірус» є збірною назвою для різних вірусів, але кожен штам (популяція схожих мікроорганізмів) має окрему назву. Назву отримав завдяки своїй будові - шипи та відростки вірусу візуально схожі на «корону».

Які симптоми зараження коронавірусом COVID-19?

За симптоматикою коронавірус схожий на грип: у хворих спостерігається підвищення температури та кашель У край рідко: задишка чи пневмонія.

На скільки небезпечним COVID-19 є для дітей?

«Випадки захворювання у дітей – у край рідкісні», – повідомляє доктор медичних наук Х. Коді Мейсснер, начальник відділу дитячих інфекційних хвороб Медичної школи університету Тафтс.

Чи можуть домашні тварини бути носями коронавірусу COVID-19?

ВООЗ повідомляє, що досі не зафіксовано жодного випадку інфікування домашніх тварин коронавірусом COVID-19. Дієві поради для розмови з дітьми про коронавірус:

1. Повідомляйте просту інформацію, оперуючи фактами. Зосереджуйтеся на позитивних повідомленнях: в абсолютній більшості випадків хворі одужують, багато хто має легкі симптоми хвороби, в Україні на 25 березня зафіксовано лише….випадок захворювання тощо.

2. Запропонуйте дітям розглядати епідемію коронавірусу як привід виробити корисні звички: гігієна рук, правильна поведінка при кашлі, «рукостискання» ліктями замість долонь, часте провітрювання та вологе прибирання приміщення тощо.

3. Наголошуйте на тому, що весь світ працює над створенням вакцини та шукає нові методи лікування. А лікарі готові допомогти. Якщо діти турбуються про бабусь, дідусів чи інших людей, сфокусуйте їхню увагу на тому, якими люблячими та турботливими дітьми вони є, та продовжуйте транслювати позитивні повідомлення про кваліфіковану медичну допомогу і світову підтримку.

4. Використайте дискусію як можливість разом дізнатись і вивчити нове: як наш організм проистоїть вірусам; як різні симптоми захворювання є ознакою того, що наш організм працює над одужанням та «загартовується»; як віруси змушують науковців шукати нові методи лікування.

5. Поясніть дітям, що цей вірус не характерний для однієї країни чи групи людей, тож їхня задача – бути пильними супергероями та одразу припиняти будь-які расистські забобони.

Профілактичні дії.

Розкажіть дітям про профілактику інфікування та поширення коронавірусу, запропоновану Міністерством охорони здоров’я України.

 

Повідомте дітям, що миття рук – один із найголовніших способів убезпечити себе відкоронавірусу та інших хвороб. Критично важливим є дотримання наведених нижче інструкцій (їх можна роздрукувати та повісити вдома).

Періодичність миття рук:

• після повернення з вулиці додому;

• до, під час і після приготування їжі;

• до і після догляду за хворим;

• після кашляння, чхання, видування носа;

• після відвідування туалету;

• після контакту з тваринами.

Інструкція з тривалості миття рук та дотримання правильної процедури:

 

Кмітливість дітей часто недооцінюють, умисно чи не свідомо обмежуючи їх в інформації. Гра з м’ячиком «передай роль інформатора іншому» – не діє в надважливих питаннях здоров’я. Говоріть із дітьми про коронавірус та піклуйтесь одне про одного!

 

Автор: Денисова Людмила Едуардівна

Консультація для батьків Що потрібно додавати до чаю, аби вберегти легені від коронавірусу

Консультація для батьків

Що потрібно додавати до чаю, аби вберегти легені від коронавірусу

Аби укріпити імунітет за захиститися від коронавірусу, лікарі радять пити більше рідини. А який напій буде особливо корисним? Спеціалісти роз’яснюють: куркума – потужний суперфуд, який не лише укріплює імунну систему, але й здатен захищати легені від фіброзів, онкології, алергічної астми, хронічної обструктивної хвороби легень. Тому найкращий напій у період епідемії – це чай із куркумою.

Окрім напою, цю спецію варто активно додавати до різних страв – пюре, супів, тушкованих овочів чи грибів.

Порошок куркуми корисно пити курсами. Щодня слід випивати 1 ч.ложку порошку куркуми, розмішаний у склянці теплої води. Найкраще пити таку воду перед сном. Тривалість прийому – 1 місяць, після чого роблять перерву ще на 1 місяць. У цьому випадку куркума буде ефективно чистити печінку, а також захищати організмі відтоксинів. У тому числі й отрути, якою послаблюю наш організм патогенні віруси, бактерії.

середа, 10 червня 2020 р.

Поради батькам під час карантину: Як зробити карантин цікавим


В матеріалі подано варіанти для батьків як провести час з дітьми на карантині весело і не нудно.Як правильно організувати навчання та відпочинок? Чим займатися під час карантину з дітьми, а також занотовано про основні правила під час епідемії яких варто дотримуватись ВСІМ!

Шановні батьки!

Як правильно організувати навчання та відпочинок під час карантину?

Чим краще займатися з дітьми під час карантину?

Як зробити карантин веселим для дітей?

Спільні ігри допоможуть вам стати ближче один до одного, а це є важливо! Грайте, та не забувайте про здоров’я власної дитини, дотримуйтесь протиепідемічних заходів!

• Влаштувати домашній книжковий клуб і запросити друзів сусідів на його відкриття;

• Дізнатися історію міста, в якому живеш (батьки чи дідусь з бабусею мають допомогти);

• Грати в ігри на рахунок, додавання і віднімання;

• Навчитися готувати нову страву

• Навчитися азам фінансової грамотності (як планувати покупки, рахувати решту, накопичити на щось);

• Самому зробити музичний інструмент (наприклад, калімбу);

• Грати в настільні ігри, які підвищують грамотність і тренують математичні здібності.

Влаштувати маскарад і вбиратися в костюми різних персонажів;

• Розіграти улюблену казку;

• Побудувати чарівний будинок і населити його жителями;

• Шукати скарб за підказками, захованими в схованках.

• Зробити своїми руками намиста і сережки з бісеру;

• Навчитися шити;

• Придумати, що можна зробити з картонної коробки;

• Зібрати кілька старих речей і придумати з них нову;

• Сісти на ганку чи біля вікна і намалювати те, що бачите (дерева, квіти тощо);

Малювати пальчиковими фарбами, олійними фарбами або аквареллю (і від душі перемазатися).


ДЕКІЛЬКА ПОРАД ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ТА ВІДПОЧИНКУ ДІТЕЙ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ:

• Організуйте сніданок, вранішні гігієнічні процедури, ранкову гімнастику. Це дисциплінує дитину та допоможе зберегти режим.

• Плануйте день разом із дітьми. Розподіляйте час таким чином, щоб робота (читання, виконання завдань і вправ) та відпочинок були в співвідношенні 30-40 хв. занять /15-20хв. відпочинку. Обов'язково слідкуйте, щоб діти не залишалися надовго без активного відпочинку.

• Учіть дітей плануванню: на аркуші паперу записуйте обов'язкові справи, які треба виконати.

• Слідкуйте за графіком освітнього процесу, не допускайте відставання, адже надолужити прогаяне буде важче.

• Допоможіть вашій дитині, якщо у неї щось не виходить, підтримайте.

• Хваліть дітей за виконану роботу. Діти завжди націлені на конкретний результат.

• Провітрюйте кімнату, створіть умови для активного руху: нехай діти рухаються під музику, танцюють, роблять гімнастичні вправи, дихальну гімнастику.

• Пам'ятайте, що вчителі завжди готові поспілкуватися з вами та вашими дітьми в різний спосіб, надати консультацію чи практичну допомогу.

• Звертайте увагу на домашні завдання як навчальний інструмент до самостійності, а не покарання.

Вірус мине, карантин завершиться. Але спогади, емоції і відчуття залишаться з нашими дітьми!

Та головне, НЕ варто забувати основні правила поведінки під час карантину у зв’язку з епідемією грипу:

1. Намагатись не ходити в гості, не відвідувати громадських місць та уникати великого скупчення людей.

2. Частіше перебувати на свіжому повітрі.

3. Одягатись відповідно до погоди на вулиці та оберігати себе від переохолодження.

4. Частіше провітрювати кімнату.

5. Завжди мити руки з милом.

6. Щоденно їсти свіжі овочі й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.